|
-
-
Kandydat na rachmistrza spisowego musi spe艂nia膰 podstawowe wymagania stawiane rachmistrzom, a wi臋c mie膰 uko艅czone 18 lat i posiada膰 co najmniej 艣rednie wykszta艂cenie ( nie zalecane jest aby rachmistrz by艂 zatrudniony na pe艂ny etat, poniewa偶 musi by膰 w pe艂ni dyspozycyjny przez okres trzech miesi臋cy od kwietnia do czerwca ) oraz posiada膰 zdolno艣膰 obs艂ugi komputera.
-
Niezale偶nie od spe艂nienia warunk贸w opisanych w ust. 1-3, kandydaci na rachmistrz贸w b臋d膮 musieli wykaza膰 si臋 podstawowymi, standardowymi dokumentami wymaganymi podczas rekrutacji na stanowisko pracy, tzn. o艣wiadczeniem o korzystaniu z pe艂ni praw publicznych i niekaralno艣ci za przest臋pstwo pope艂nione umy艣lnie (w tym przest臋pstwo skarbowe).
-
Ze wzgl臋du na cz艂onkostwo w Unii Europejskiej i zwi膮zan膮 z tym potencjaln膮 mo偶liwo艣膰 brania pod uwag臋 kandydatur os贸b nie b臋d膮cych obywatelami polskimi, osoby takie musz膮 wykaza膰 si臋 doskona艂膮 znajomo艣ci膮 j臋zyka polskiego. Wszystkie materia艂y spisowe, zar贸wno formularze, instrukcje i wytyczne, jak materia艂y pomocnicze i szkoleniowe b臋d膮 sporz膮dzone wy艂膮cznie w j臋zyku polskim.
-
Ze wzgl臋d贸w organizacyjnych kandydaci na rachmistrz贸w spisowych powinni zamieszkiwa膰, pracowa膰 lub pobiera膰 nauk臋 na terenie gmin, w kt贸rych dokonywa膰 b臋d膮 spisu.
-
Naboru kandydat贸w dokonywa膰 b臋d膮 urz臋dy gmin, na terenie kt贸rych realizowany b臋dzie spis pr贸bny, w dniach 7- 15 grudnia 2010 roku sk艂adanie poda艅, do kt贸rych nale偶y do艂膮czy膰
a) CV, z numerem telefonu i adresem e-mail
b) kserokopie 艣wiadectwa uko艅czenia szko艂y 艣redniej lub innego dokumentu potwierdzaj膮cego ten stan
c) o艣wiadczenia o niekaralno艣ci, kt贸re s膮 do pobrania na stronie www.osieciny.pl
Podania nale偶 sk艂ada膰 w pokoju nr 9 w godzinach pracy urz臋du. Po terminie sk艂adania osoby zainteresowane zostan膮 powiadomione o rozmowie kwalifikacyjnej. Nieobecno艣膰 podczas tego spotkania jest jednoznaczna z rezygnacj膮 kandydata. W przypadku wi臋kszej liczby kandydat贸w wy艂onienie nast膮pi w drodze losowania publicznego.
W gminie Osi臋ciny liczba rachmistrz贸w wynosi 3
Gminny Komisarz Spisowy
Tajemnica statystyczna
Zgodnie z postanowieniami ustaw powo艂anych w 搂 1 wszystkie zbierane i gromadzone w spisie dane indywidualne i dane osobowe s膮 poufne i podlegaj膮 szczeg贸lnej ochronie, obj臋te s膮 tajemnic膮 statystyczn膮 na zasadach okre艣lonych w artykule 10 ustawy o statystyce publicznej. Dane uzyskane w spisie mog膮 by膰 wykorzystywane wy艂膮cznie do opracowa艅, zestawie艅 i analiz statystycznych. Udost臋pnianie lub wykorzystywanie danych uzyskanych w spisie dla innych ni偶 podane cel贸w jest zabronione, pod rygorem odpowiedzialno艣ci karnej.
Osoby wykonuj膮ce prace zwi膮zane z przygotowaniem, przeprowadzeniem i opracowaniem wynik贸w spisu s膮 obowi膮zane do bezwzgl臋dnego przestrzegania tajemnicy statystycznej i mog膮 by膰 dopuszczone do wykonywania tych prac po przeszkoleniu i pouczeniu o istocie tajemnicy statystycznej oraz po z艂o偶eniu pisemnego przyrzeczenia nast臋puj膮cej tre艣ci:
„Przyrzekam, 偶e b臋d臋 wykonywa膰 swoje prace na rzecz statystyki publicznej z ca艂膮 rzetelno艣ci膮, zgodnie z etyk膮 zawodow膮 statystyka, a poznane w czasie ich wykonywania dane jednostkowe zachowam w tajemnicy wobec os贸b trzecich.” (art. 12 ustawy o statystyce publicznej).
Naruszenie tajemnicy statystycznej poci膮ga za sob膮 skutki prawne przewidziane w art. 54 i 55 ustawy o statystyce publicznej:
„Art. 54. Kto narusza tajemnic臋 statystyczn膮, podlega karze pozbawienia wolno艣ci do lat 3.
Art. 55. Kto w celu osi膮gni臋cia korzy艣ci maj膮tkowej lub osobistej wykorzystuje dane statystyczne, z kt贸rymi zapozna艂 si臋 w zwi膮zku z wykonywaniem pracy lub czynno艣ci na zlecenie prowadz膮cego badanie statystyczne statystyki publicznej, podlega karze pozbawienia wolno艣ci do lat 5. „ |