 |
-
-
Kandydat na rachmistrza spisowego musi spełniać podstawowe wymagania stawiane rachmistrzom, a więc mieć ukończone 18 lat i posiadać co najmniej średnie wykształcenie ( nie zalecane jest aby rachmistrz był zatrudniony na pełny etat, ponieważ musi być w pełni dyspozycyjny przez okres trzech miesięcy od kwietnia do czerwca ) oraz posiadać zdolność obsługi komputera.
-
Niezależnie od spełnienia warunków opisanych w ust. 1-3, kandydaci na rachmistrzów będą musieli wykazać się podstawowymi, standardowymi dokumentami wymaganymi podczas rekrutacji na stanowisko pracy, tzn. oświadczeniem o korzystaniu z pełni praw publicznych i niekaralności za przestępstwo popełnione umyślnie (w tym przestępstwo skarbowe).
-
Ze względu na członkostwo w Unii Europejskiej i związaną z tym potencjalną możliwość brania pod uwagę kandydatur osób nie będących obywatelami polskimi, osoby takie muszą wykazać się doskonałą znajomością języka polskiego. Wszystkie materiały spisowe, zarówno formularze, instrukcje i wytyczne, jak materiały pomocnicze i szkoleniowe będą sporządzone wyłącznie w języku polskim.
-
Ze względów organizacyjnych kandydaci na rachmistrzów spisowych powinni zamieszkiwać, pracować lub pobierać naukę na terenie gmin, w których dokonywać będą spisu.
-
Naboru kandydatów dokonywać będą urzędy gmin, na terenie których realizowany będzie spis próbny, w dniach 7- 15 grudnia 2010 roku składanie podań, do których należy dołączyć
a) CV, z numerem telefonu i adresem e-mail
b) kserokopie świadectwa ukończenia szkoły średniej lub innego dokumentu potwierdzającego ten stan
c) oświadczenia o niekaralności, które są do pobrania na stronie www.osieciny.pl
Podania należ składać w pokoju nr 9 w godzinach pracy urzędu. Po terminie składania osoby zainteresowane zostaną powiadomione o rozmowie kwalifikacyjnej. Nieobecność podczas tego spotkania jest jednoznaczna z rezygnacją kandydata. W przypadku większej liczby kandydatów wyłonienie nastąpi w drodze losowania publicznego.
W gminie Osięciny liczba rachmistrzów wynosi 3
Gminny Komisarz Spisowy
Tajemnica statystyczna
Zgodnie z postanowieniami ustaw powołanych w § 1 wszystkie zbierane i gromadzone w spisie dane indywidualne i dane osobowe są poufne i podlegają szczególnej ochronie, objęte są tajemnicą statystyczną na zasadach określonych w artykule 10 ustawy o statystyce publicznej. Dane uzyskane w spisie mogą być wykorzystywane wyłącznie do opracowań, zestawień i analiz statystycznych. Udostępnianie lub wykorzystywanie danych uzyskanych w spisie dla innych niż podane celów jest zabronione, pod rygorem odpowiedzialności karnej.
Osoby wykonujące prace związane z przygotowaniem, przeprowadzeniem i opracowaniem wyników spisu są obowiązane do bezwzględnego przestrzegania tajemnicy statystycznej i mogą być dopuszczone do wykonywania tych prac po przeszkoleniu i pouczeniu o istocie tajemnicy statystycznej oraz po złożeniu pisemnego przyrzeczenia następującej treści:
„Przyrzekam, że będę wykonywać swoje prace na rzecz statystyki publicznej z całą rzetelnością, zgodnie z etyką zawodową statystyka, a poznane w czasie ich wykonywania dane jednostkowe zachowam w tajemnicy wobec osób trzecich.” (art. 12 ustawy o statystyce publicznej).
Naruszenie tajemnicy statystycznej pociąga za sobą skutki prawne przewidziane w art. 54 i 55 ustawy o statystyce publicznej:
„Art. 54. Kto narusza tajemnicę statystyczną, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
Art. 55. Kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej wykorzystuje dane statystyczne, z którymi zapoznał się w związku z wykonywaniem pracy lub czynności na zlecenie prowadzącego badanie statystyczne statystyki publicznej, podlega karze pozbawienia wolności do lat 5. „ |